Odwiedzono nas 1491417 razy Lusia skacze


Adopcje

Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie.

J. Billings

Niezliczona rzesza właścicieli psów to ludzie, którzy nigdy nie powinni posiadać jakiegokolwiek zwierzęcia, a tym bardziej psa. Niestety, w tej kwestii niewiele da się zrobić.
Motywacje do nabycia czworonoga są tak różne, jak ich nabywcy: pies jako lek na samotność, spełnienie własnych ambicji, dla bezpieczeństwa w stróżowaniu i obronie, dla panującej mody, dla dzieci... W tych przypadkach, kiedy pies przestaje spełniać oczekiwania właścicieli, a od początku był jedynie przedmiotem do zaspokojenia ich potrzeb, spotyka go los, którego sami z pewnością nie chcieliby nigdy doświadczyć. Psy znalezione w lasach, sznurem uwiązane do drzewa, wyrzucone z jadącego jeszcze auta, zaniedbane do granic nawet ludzkiej wytrzymałości, opuszczone przed urlopem, bo stanowiły dodatkowy nadbagaż, pozostawione same sobie, bo nie udało się ich sprzedać, gdy były jeszcze małe czy w końcu niechciane i tragicznie samotne, bo sprawiały trudności wychowawcze albo zostały już wyeksploatowane po licznych miotach lub wystawach, są stare, mniej piękne, ze skrzynią pełną medali i pucharów, lecz wpatrzone w pustą przestrzeń...

Alternatywę dla nich stanowi adopcja.

TYLKO LUDZIE O WIELKICH SERCACH, mogą przyjąć pod swój dach, potrzebującego przede wszystkim miłości i towarzystwa "używanego" psa.

Poniżej znajdziecie strony, gdzie możecie zobaczyć i dowiedzieć się więcej o psach przygotowanych właśnie do adopcji.
Uważaj! Jeśli tam zajrzysz, zaczną patrzeć na Ciebie oczy spragnione Twojej uwagi, Twojej miłości, Twojego dotyku i głaskania, Twojego głosu – po prostu CIEBIE. Być może już czeka tam Twój pies...

Możesz jeszcze oczywiście za "psie pieniądze" kupić szczeniaka od jakiegoś pseudohodowcy, który wmówi Ci wszystko, co chcesz usłyszeć i będzie bardzo zadowolony z zasilenia swojego konta, bo proceder produkcji psów dla zysków, dzięki Tobie, nadal jest dla niego opłacalny. Nie miej jednak złudzeń, że w tym wypadku nic nie ryzykujesz.
Możesz też przemyśleć sprawę i nabyć psa od miłośników psów, zajmujących się właśnie ich adopcjami. Oni powiedzą Ci wszystko, co już wiedzą o piesku i nie będą mieli powodów, by Cię okłamywać.
Decyzja w Twoich rękach. POWODZENIA!

Jacek Dąbrowski - LUSYJA

Wierność psa jest bezcennym darem nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń.

Konrad Lorenz

Cyber Centrum Tworzenie stron www, pozycjonowanie stron