Odwiedzono nas 1491456 razy Lusia skacze
 

Film

O psie, który wrócił do domu

O psie, który wrócił do domu

Film na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach. Jest to poruszająca historia Belli, psa, który pokonał kilkaset mil, by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Film, zaskakuje, porusza, trzyma w napięciu i wywołuje wiele różnych emocji nie tylko u samych właścicieli psów. Stanowi też ciekawe przesłanie o więzi, jaką może stworzyć przyjaźń psa z człowiekiem.

 

 

 

 

Pies imieniem Duke (A dog named Duke)

Pies imieniem Duke

Terry, weteran wojny w Afganistanie wraz z rodziną przyjmuje pod swój dach bezdomnego psa imieniem Duke. Szybko zawiązuje się między nimi wielka przyjaźń, która trwa przez wiele lat. Problemy osobiste Terryego osiągają punkt krytyczny, gdy Duke, najwierniejszy przyjaciel, zaczyna poważnie chorować, a jego właściciela nie stać na leczenie. Zmuszony do działań wbrew sobie pozostawia psa pod kliniką weterynaryjną i odjeżdża w nieznanym nikomu kierunku. To, co się stało potem było główną inspiracją reżysera, który postanowił sfilmować tę prawdziwą historię i pokazać ją światu. Wzruszający, refleksyjny i bardzo pouczający film o przyjaźni człowieka i psa, która wiele potrafi naprawić i zmienić na lepsze.

 

Cziłała z Beverly Hills (Beverly Hills Chihuahua)

Cziłała z Beverly Hills

Film opowiada historię rozkapryszonej światem mody chihuakua'ki o imieniu Chloe, która poprzez zabawny zbieg okoliczności, z błysków fleszy Nowego Jorku trafia wprost do realiów ulicznego życia w Meksyku. Nie wie jeszcze, jak wiele zabawnych, ale i dramatycznych przygód ją czeka.

Wartka akcja, zabawne dialogi, ciekawa fabuła, świetna gra psich aktorów; wszystko to bardzo pozytywnie wpływa na całość filmu, z którego obejrzeniem miłośnicy psów nie powinni zwlekać.
 

Hotel dla psów (Hotel for Dogs)

Hotel dla psów

Film przedstawia przesympatyczną historię osieroconego rodzeństwa. Pozbawione właściwej opieki ze strony rodziców zastępczych, Andi i Bruce w tajemnicy przed wszystkimi, podejmują się trudnego zadania opieki nad psami opuszczonymi, samotnymi i skrzywdzonymi przez los. W opuszczonej kamienicy w bardzo pomysłowy i zabawny sposób, organizują im miejsce i czas. Oczywiście jak każda przygoda, ta również niesie ze sobą wiele zwrotów akcji, w której widz szybko utożsamia się z bohaterami, by wspólnie z nimi przeżywać radości i zmartwienia. Film z pewnością szybko „wciągnie” zarówno małych jak i dużych widzów.
Marley i ja (Marley & Me)

marley

Wesoła i refleksyjna historia biszkoptowego labradora, który stał się członkiem rodziny Jenny i Johna, młodego małżeństwa dziennikarzy zamieszkujących na Florydzie. Psotliwy i ekspresywny psi indywidualista na zawsze odmienia życie mieszkańców domu, jednocześnie zmuszając do refleksji nad tym, co naprawdę w nim ważne i bezcenne.

Film został nakręcony na podstawie książki Johna Grogana „Marley & Me”, jako biografia psa Marleya spisana przez jego właściciela, znanego amerykańskiego dziennikarza i felietonistę. Książka szybko podbiła serca czytelników i trafiła na pierwsze miejsca list bestsellerów w Stanach Zjednoczonych.

Tego filmu nie da się opowiedzieć, jego trzeba koniecznie obejrzeć.

 

Przygoda na Antarktydzie (Eight Below)

eight

Wspaniała, wzruszająca i emocjonująca opowieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które rozegrały się na Antarktydzie. W wyniku wypadku i szybko pogarszających się warunków pogodowych, ekspedycja naukowa postanawia ewakuować się ze swojej bazy i przenieść w bezpieczne miejsce. Niestety, przewodnik i przyjaciel swoich psów zaprzęgowych Jerry, zmuszony zostaje do pozostawienia ich na miejscu, ze względu na tymczasowy brak środka transportu.

Wierne psy i wciąż tęskniący za nimi Jerry odbywają niewiarygodną przygodę, chcąc spotkać się ponownie.

Pięknie zobrazowana przyjaźń, oddanie, wierność, tęsknota i miłość jakie łączą psa i człowieka sprawiają, że film zachwyci widzów w każdej kategorii wiekowej.

 

Mój przyjaciel Hachiko (Hachiko a dog's story)

hachico

Prof. Parker Wilson wracając do domu znajduje na stacji kolejowej uroczego szczeniaka. Przyjmuje go pod swój dach i od tej pory psa i człowieka łączy niezwykła więź. Niezależnie od pogody czy pory roku, pies Hachiko codziennie odprowadza swego pana o tej samej godzinie na dworzec, z którego odjeżdża on pociągiem do pracy, zaś po południu czeka na stacji na jego powrót. Jednak przychodzi dzień, kiedy profesor nie wraca. Mimo wszystko, Hachiko kontynuuje ich wspólny rytuał, mając nadzieję, że pewnego dnia doczeka się powrotu swojego ukochanego pana…

Wzruszająca historia tej wielkiej, psiej miłości i wierności, opisana przez jedną z japońskich gazet, porusza obecnie serca wielu ludzi na całym świecie. Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, mających miejsce w Japonii, gdzie mieszkańcy Tokio doceniając wierność i oddanie niezwykłego psa, w geście szacunku, wybudowali w Shibuya pomnik upamiętniający wiernego Hachiko.

 

Śnieżne Psy (Snow Dogs)

snow

Przezabawna komedia przygodowa dla całej rodziny. Pewnego dnia ku swemu wielkiemu zdziwieniu Ted Brooks, wzięty dentysta ze słonecznego Miami, dowiaduje się, że odziedziczył... zaprzęg psów na Alasce. Ted nie ma innego wyjścia, jak zaopiekować się ośmioma niesfornymi husky, które ani myślą poddać się jego woli. Sytuację dodatkowo komplikuje pionier Grzmot Jack, surowy "człowiek z gór", którzy chce przejąć psy na własność. Ted nie ma innego wyjścia, jak nauczyć się trudnej sztuki powożenia psim zaprzęgiem i stanąć do walki o przyszłość swych czworonogów.

 

Psy i Koty (Dogs & Cats)

dogs

Już od początku świata trwa wojna o panowanie nad Ziemią, w której biorą udział dwaj przeciwnicy - psy i koty. Ta wojna jest tak tajna, że być może rozgrywa się bez twojej wiedzy w twoim własnym salonie! 
Przez lata walka o dominację nad światem między psami i kotami była pod kontrolą, dzięki zawieszeniu broni. Ale ten okres pokoju właśnie zmierza ku końcowi. Owładnięty obsesją władzy perski kot, Pan Tinkles, wyłamuje się z umowy, zakładając masowy koci ruch przeciwko najlepszym przyjaciołom człowieka. Elitarni psi agenci, od zawsze ochraniający całą ludzką rasę, są teraz w kłopotach. Gdy jeden z psich agentów górnego szczebla zostaje zdjęty ze stanowiska, na jego miejsce zostaje zatrudniony młody rekrut, szczeniak rasy Beagle, zwany Lou. Kiedy Pan Tinkles i jego armia wspaniale wytresowanych żołnierzy zaczynają masową mobilizację, los ludzi spoczywa w łapach młodego szczeniaka, który musi dopiero sprawdzić się w walce. Czy miłość i pomysłowość szczenięcia wystarczy do ocalenia świat.

 

Balto (Balto)

dogs

Wspaniała przygoda o przyjaźni, poświęceniu i odwadze, która rozgrywa się w trudnym klimacie Alaski. Pół pies, pół wilk o imieniu Balto zostaje odtrącony przez ludzi, jak i zwierzęta. Jego jedynymi przyjaciółmi są gęsior i dwa niedźwiedzie polarne. Pewnego dnia nawałnica śnieżna odcina od świata miasteczko. Potrzebne są tam lekarstwa na zwalczenie dyfterytu wśród dzieci. Kiedy dostarczający lek psi zaprzęg grzęźnie w śniegu, Balto staje się jedyną nadzieją dla mieszkańców osady.

 

 

Beethoven (Beethoven)

dogs

Tytułowy pies Beethoven, rasy bernardyn, przez przypadek trafia do rodziny państwa Newtonów. Początkowo obecność psa jest ledwo tolerowana przez ojca rodziny, który nie zgadza się na jego pobyt w domu. Jednak trójka dzieciaków - Ryce, Emily i Ted – mocno związują się z sympatycznym, czworonożnym łobuzem i stara się zatrzymać psa. Bez zgody ojca przechowują zwierzaka, nadają mu imię Beethoven i spędzają z nim każdą wolna chwilę. Z czasem bernardyn wyrasta na dużego, długowłosego psa obronnego, którego czeka jeszcze wiele różnych przygód.

Film stał się inspiracją do powstania kolejnych części przygód sympatycznego olbrzyma.

 

Piorun (Bolt)

bolt

Prześmieszny film animowany Walta Disneya zarówno dla dzieci jak i dorosłych w każdym wieku.

Piorun jest psią gwiazdą Hollywood – aktorem, który wciela się w postać superbohatera. Kiedy przypadkowo trafia do Nowego Jorku i rozpoczyna podróż przez cały kraj, wierzy, że rzeczywiście posiada magiczne moce – tak jak grana przez niego postać. Dzięki tej niezwykłej przygodzie i pomocy dwójki wiernych przyjaciół – bezdomnej kotki i uzależnionego od telewizji chomika, Bolt odkryje, że aby być prawdziwym bohaterem nie potrzeba cudownych mocy, ani magii.

Ciekawy scenariusz, śmieszne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że film ogląda się z wielką przyjemnością i zainteresowaniem.

Na psa urok (The Shaggy Dog)

bolt

Kolejna komedia z sympatycznym psem w roli głównej. Tym razem na ekranie zobaczymy owczarka collie brodatego o imieniu Coal, sympatycznego biało-szarego psa o długiej sierści, znanego z umiejętności szybkiego uczenia się i nieprzeciętnej inteligencji. Komedia opowiada o prawniku Davie Douglasie (Tim Allen), który bez reszty poświęca się pracy, ledwie zauważając swoją żonę (Kristin Davis) i dzieci. Dave zajmuje się teraz m.in. sprawą dotyczącą instytutu badawczego, w których prowadzone są eksperymenty na zwierzętach. Dave w czasie pobytu w instytucie zostaje zainfekowany szczepionką zmieniającą cechy genetyczne. Szczepionka jest ściśle tajna, stworzył ją doktor Kozak (Robert Downey Jr.), który zamierza ją wykorzystać do niecnych celów. Działanie szczepionki objawia się pewnej nocy. Dave zamienia się w... psa pasterskiego! Zmiana jednak nie jest ostateczna. Prawnik co jakiś czas powraca do swojej postaci, jednak wtedy też nie jest wolny od typowo zwierzęcych odruchów, co stwarza wiele zabawnych sytuacji. Nie jest zabawnie jednak, gdy Dave jako pies odkrywa, jak bardzo oddalił się od swojej rodziny. Chce za wszelką cenę to naprawić, chociaż teraz jego możliwości są ograniczone. Mężczyzna w ciele psa będzie musiał też stoczyć śmiertelny pojedynek z doktorem Kozakiem...

 

Jacek Dąbrowski - LUSYJA

Cyber Centrum Tworzenie stron www, pozycjonowanie stron