Odwiedzono nas 1491430 razy Lusia skacze


Literatura

Jan Fennell - Zapomniany język psów. Jak zrozumieć najlepszego przyjaciela człowieka, Łódź 2002 (Copyright by Galaktyka Sp. z o.o.)

fennel

Jan Fennell posiada nadzwyczajny dar, który wzbudza podziw i zachwyt wszystkich miłośników psów. Jest znanym hodowcą, mającym liczne sukcesy na wielu znaczących i prestiżowych wystawach, z Londyńskim Crufts na czele. W ostatnim czasie jej niezwykła metoda podejścia do psów, zwłaszcza tych, które stwarzają problemy, a także udział w programach radiowych i telewizyjnych przysporzyły jej wielu gorących zwolenników. Historia Jan nie tylko pobudza do działania, ale także wzrusza. W swojej książce opisuje tragiczną śmierć jej własnego psa, która kazała jej szukać alternatywnej metody do powszechnie stosowanej techniki "wymuszania posłuszeństwa".

Kierując się przede wszystkim zrozumieniem języka, jakim posługują się wilki i psy w stadzie, Jan opracowała własną metodę rozwiązywania problemów pojawiających się często między psem i jego opiekunami. Opierając się na licznych przykładach pokazuje, jak sama uczyła się nawiązywania kontaktu z najlepszym przyjacielem człowieka i przekonuje, że każdy z nas jest w stanie tego dokonać. Jej książka jest wyjątkowym poradnikiem, który z pewnością zafascynuje wszystkich właścicieli i sympatyków psów.

Jan Fennell - Zapomniany język psów w praktyce. Jak w 30 dni zbudować prawdziwą więź ze swoim psem, Łódź 2002 (Copyright by Galaktyka Sp. z o.o.)

fennel

Wyjątkowość z jaką Jan Fennell potrafi zrozumieć psy wzbudziła ogromne uznanie w oczach miłośników zwierząt na całym świecie. Opracowaną przez siebie metodę, która w zupełnie nowym świetle ukazała relacje człowieka z psem, przedstawiła w swoim debiucie książkowym : Zapomniany język psów - jak zrozumieć najlepszego przyjaciela człowieka. Książka ta natychmiast stała się światowym bestsellerem, a dla właścicieli psów była inspiracją do innego spojrzenia na ich czworonożnych przyjaciół. W swojej kolejnej książce Jan nie tylko dokładniej zgłębia tajemnice psiego języka, ale przede wszystkim idee, które leżą u podstaw jej metody ujmuje w formę prostych do wykonania porad i ćwiczeń, które każdemu właścicielowi psa pozwolą nawiązać nowy i bardziej satysfakcjonujący związek z najlepszym przyjacielem człowieka. Zapomniany język psów w praktyce pokazuje jak opracowana przez Jan metoda sprawdza się na co dzień, uczy co należy robić, kiedy przyjmujemy nowego psa pod nasz dach, kiedy wychodzimy z nim na spacer lub kiedy nasz towarzysz sprawia nam kłopoty. Dzięki tej książce, każdy właściciel psa w ciągu zaledwie 30 dni może nauczyć się tego, z czego będzie korzystał przez resztę wspólnego życia z psem. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami, które pomagają w lepszym zrozumieniu i stosowaniu opisywanej tu metody. Jan przytacza też w swojej książce kolejne przykłady zaczerpnięte z jej bogatego doświadczenia w pracy z psami, które sprawiały kłopoty swoim właścicielom. Miłośnikom zwierząt dają one wiele do myślenia, wiele z nich to historie bardzo zabawne, ale bywają też i takie, które swoim tragizmem potrafią zasmucić niejednego człowieka.

Cesar Millan - Zaklinacz psów

millan

Książka Cesara Millana, wybitnego i znanego eksperta w dziedzinie zachowań psów, pomaga nam zrozumieć psi świat, który jak się okazuje, jest bardzo odmienny od naszego. Autor przedstawia w niej reguły i zasady jakimi kieruje się pies w obcowaniu z naturą oraz sposoby właściwej komunikacji z nim w codziennych relacjach. Tłumaczy też przyczyny niewłaściwych zachowań i problemów jakie wynikają z błędnych interpretacji psiego języka przez ich właścicieli. Jeśli masz kłopoty i problemy natury wychowawczej bądź socjalizacyjnej ze swoim psem, ta książka pozwoli Ci zrozumieć jakie błędy popełniłeś i jak możesz w każdej chwili je naprawić. Umiejąc spojrzeć na świat oczami psa, nauczysz się dostrzegać rzeczywiste jego potrzeby, których zaspokajanie jest niezbędne dla harmonijnego współistnienia. Książka stanowić też będzie nieocenione źródło wiedzy dla ludzi, którzy w jakikolwiek sposób pracują z psami, uczą je lub szkolą.
Szczęśliwy, posłuszny i zrównoważony pies to przede wszystkim efekt Twojej pracy, który możesz uzyskać kierując się prostymi zasadami proponowanymi przez ZAKLINACZA PSÓW.

Gorąco polecam Lusyja

Cesar Millan - Jak wychować idealnego psa. W okresie szczenięcym i później, Białystok 2013

millan

Książka jest swego rodzaju poradnikiem, zwłaszcza dla osób planujących nabycie psa jak również początkujących właścicieli psów. Autor w bardzo przystępny i prosty sposób odpowiada na najczęstsze pytania i wątpliwości dotyczące m.in. Jak szybko i skutecznie nauczyć psa załatwiania się poza domem; Co należy wiedzieć na temat zasad zdrowego żywienia; Jak uczyć posłuszeństwa już od pierwszego dnia; Jak uniknąć większości błędów wychowawczych; Jak korygować niepożądane zachowania; Jak budować więź, komunikację i przyjaźń z psem.

Na rynku znaleźć można wiele poradników odnoszących się do tej tematyki, jednak nie bez powodów, książki Millana stają się światowymi bestsellerami. Praktyka, doświadczenie, skuteczność to niewątpliwe atuty tego zadziwiającego miłośnika psów.

Gwen Bailey - Szczenię doskonałe. Jak wychować psa, który nie sprawia kłopotów, Łódź 2005 (Copyright by Galaktyka Sp. z o.o.)

szczenię

Jest to książka dla wszystkich tych, którzy mają lub dopiero zamierzają nabyć szczenię i chcą je wychować na szczęśliwego, przyjaznego i dobrze zachowującego się psa.
Książka nawiązuje m.in. do tego, jak wpływać na rozwój psychiczny szczenięcia i jak kształtować jego przyszły charakter. Winą za złe zachowanie psów często obarcza się ich właścicieli, a tymczasem wielu z nich to osoby odpowiedzialne i bardzo dbające o swoje czworonożne pociechy. Jedyne, czego im brakuje to odpowiednia wiedza na temat tego, jak wychować szczenię. Znajdą ją właśnie w tej książce. Opierając się na najnowszych badaniach nad zachowaniem się psów, ta fascynująca książka dowodzi, że o wiele skuteczniejsze jest zapobieganie problemom, niż walka z nimi. Zastosuj się do porad jakich udziela w swojej książce Gwen Bailey, a skończą się twoje problemy z pogryzionymi butami, ciągnięciem za smycz czy agresywnym zachowaniem twojego psa. Bogato ilustrowana książka omawia takie zagadnienia jak : proces socjalizacji szczenięcia, przyuczanie go do zachowania czystości w domu, zapobieganie gryzieniu przedmiotów, oduczanie od zachowań agresywnych i wiele innych cennych porad.

Turid Rugaas – Sygnały uspokajające, Łódź 2005

sygnały

Mój pies jest tak mądry, że tylko mówić nie umie - jakże często zdanie to pada z ust ludzi, którym wydaje się, że doskonale znają swojego pupila. Tymczasem nic bardziej błędnego - nasz pies mówi! Wprawdzie nie w znaczeniu werbalnym, za to posiada wrodzoną umiejętność posługiwania się rozwiniętym systemem sygnałów mowy ciała. Za ich pomocą komunikuje się nie tylko z innymi psami, ale również z istotami spoza swojego gatunku. Znajomość sygnałów uspokajających, jak je nazwała Turid, ułatwi nam wzajemne zrozumienie, nie tylko na placu szkoleniowym, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Pozwoli nam poznać pasjonujący świat psów.
Dzięki ludziom takim jak Turid Rugaas zaczynamy w prawdziwy sposób komunikować się z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. „Tradycyjne” metody tresury opierające się na stosowaniu siły i wymuszaniu podporządkowania się naszej woli, ustępują dziś miejsca metodom pozytywnym, polegającym na współpracy z psem, wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Jedno jest pewne. Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzymy na psa w ten sam sposób, co do tej pory.

Konrad Lorenz - I tak człowiek trafił na psa, Warszawa 2006

I tak ...

Doskonała, na początek, książka dla osób interesujacych się zachowaniem zwierząt i nauką o nim - etologią. W sposób zabarwiony humorem, autor opisuje swoje spotkania i współistnienie ze zwierzętami, tłumacząc jednocześnie motywy ich postępowania i opisując zaskakujące dla nas zachowania.
Jest to jedna z najpiękniejszych książek Konrada Lorenza. Z pasją i wielką miłością do czworonożnych przyjaciół człowieka autor przedstawia historię udomowienia psa oraz najważniejsze zagadnienia wynikające z tego faktu. Poznajemy gatunki psów, ich indywidualne cechy, sposoby komunikowania się między sobą i z ludźmi. Oglądamy życie psów od narodzin aż po smutny moment śmierci. Razem z autorem cieszymy się z psich figlów, poznajemy ich bezgraniczne zaufanie do swego pana, przysłowiową wierność i skomplikowaną psychikę. Książka, ozdobiona zabawnymi rysunkami autora, jest niezbędną lekturą dla każdego miłośnika psów.

Beata Radomska - Labrador i inne retrievery, Warszawa

labrador

Każdy, kto ma retrievera jak psa towarzysza, powinien jednak brać pod uwagę, że jego pies został wyhodowany na psa użytkowego. Retrievery lubią się uczyć i dostawać zadania. Nie trzeba uczestniczyć w polowaniach, ażeby swojemu czworonogowi umożliwić życie zgodne z jego upodobaniami. Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie jak najpełniejszej charakterystyki retrieverów (wygląd zewnętrzny, uosobienie), historii poszczególnych ras oraz zwrócenie uwagi na najczęściej pojawiające się utrudnienia w hodowli (wychowanie, choroby).

(Autorka)

Brigitte Rauth-Widmann - Labrador. Poradnik opiekuna, Warszawa 2006

labrador

Autorka książki, ekspertka i miłośniczka labradorów, przedstawia informacje dotyczące zakupu, wyboru, żywienia, pielęgnacji i wychowania tych wspaniałych psów. Książka adresowana jest również do przyszłych hodowców i treserów.
Opracowanie zbiorowe - Labrador retriever. Poradnik encyklopedyczny Warszawa 2009

poradnik encyklopedyczny

Książka jest poradnikiem zawierającym wiele wskazówek dotyczących wyboru psa, jego pielęgnacji, żywienia, wychowania, wstępnego szkolenia, zdrowia, sportu i zabawy. Kierowana jest zarówno do właścicieli labradorów, jak i osób poszukujących odpowiedniej rasy dla siebie. Informacje zawarte w tym poradniku mogą pomóc w podjęciu świadomej decyzji o zakupie labradora retrievera, by później móc opiekować się nim w sposób odpowiedzialny.

Cyber Centrum Tworzenie stron www, pozycjonowanie stron