Odwiedzono nas 1491468 razy Lusia skacze


O nas

Jesteśmy hodowlą niekomercyjną, ukierunkowaną przede wszystkim na jakość, zdrowie i radość z posiadania psa jakim jest labrador. W zasadzie labradory to nie tylko nasza pasja; to nasza miłość, bez której nie potrafilibyśmy już żyć. Dzięki temu, na naszej stronie dzielimy się z Wami doświadczeniem zdobywanym w pracy z psami, a zwłaszcza labradorami. Swój czas i energię poświęcamy na doskonalenie tej rasy poprzez rygorystyczne kryteria zdrowia, własną edukację, szkolenia i selektywny odchów szczeniąt.

Kim jesteśmy?

Jacek – nauczyciel akademicki, pedagog i wychowawca resocjalizacyjny, oligofrenopedagog i terapeuta dziecięcy, wieloletni hodowca psów rasowych i działacz przy Związku Kynologicznym w Polsce, kierownik sekcji grupy VIII FCI oddziału ZKwP w Legnicy, instruktor dogoterapii i szkolenia psów problemowych.

Organizator wielu wystaw Krajowych i Międzynarodowych Psów Rasowych w charakterze gospodarza tychże wystaw. Uczestnik różnorodnych kursów, spotkań, szkoleń, obozów szkoleniowych z udziałem psów m.in. Kurs Poszukiwania Osób w Warunkach Zimowych, Szkolenia Przewodników i Psów z Technik Ratownictwa Poszukiwawczego w Terenie Otwartym, udział w Obozie Szkoleniowym organizowanym przez Fundację na rzecz psów pracujących „Psi Ratownicy”, udział w Międzynarodowych Manewrach Przewodników Psów Ratowniczych organizowanych przez Słowackie Specjalne Służby Psów Ratowniczych. Właściciel Hotelu dla Psów LUSYJA.

Sylwia – pedagog specjalny z zakresu oligofrenopedagogiki, nauczyciel z wieloletnim stażem w pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną wszystkich stopni. Instruktor dogoterapii i aktywny dogoterapeuta w Placówce Specjalnej. Wieloletni hodowca psów rasowych i działacz przy Związku Kynologicznym w Polsce oddziału legnickiego, właściciel Hotelu dla Psów LUSYJA.

Ponadto odchowujemy szczenięta, opiekujemy się powierzonymi nam psami, piszemy i publikujemy autorskie artykuły, filmy, szkolimy właścicieli psów, jeździmy na wystawy z naszymi psami, prowadzimy konsultacje kynologiczne, pomagamy czasem przy adopcjach psów (zdarzyło się kotów), organizujemy spotkania, jesteśmy zaprzyjaźnieni z wieloma innymi hodowlami w Polsce i w ogóle prowadzimy dość aktywny tryb życia w ciągłej, nieustannej, permanentnej i niekończącej się obecności psów, gdyż nasza pasja nie posiada ram czasowych :)

Oczywiście nie jesteśmy jedynymi, którzy odchowują labradory i posiadają niemałą wiedzę na ich temat. Czym jednak różnimy się od innych, oceńcie sami.

Nasze psy

Lucy (rodowodowy przydomek Lucy Lusyja) córka Lusi, przyszła na świat 25 listopada 2011 roku. Jej ojcem jest również znany w Polsce i Europie reproduktor i Interchampion CINAMON z zaprzyjaźnionej hodowli KOCIOKWIK.

Matka i ojciec Lucy to psy piękne, zrównoważone, a jednocześnie pracujące węchem. Liczymy więc, że materiał genetyczny przekazany Lucy zaowocuje w niedalekiej przyszłości umiejętnościami, o których na bieżąco będziemy Was informować w jej osobnej zakładce.

Afi (rodowodowy przydomek Affabele Lady Crimson Creek) urodziła się w Polsce, choć wszystkie jej korzenie pochodzą z Anglii. Jest suczką ze skojarzenia Sh.Ch. Silver Suede Over Rocheby oraz Rocheby Ice Maiden, psów pochodzących z renomowanej angielskiej hodowli Rocheby, która uchodzi za labradorową arystokrację.

Więcej informacji o naszej perełce również znaleźć można w osobnej zakładce.

Wanda (rodowodowy przydomek Dolbia WINDY ON TOP) jest suczką, której rodzice łączą w sobie piękno eksterieru z umiejętnościami użytkowymi, a konkretniej łowiectwo. Połączenie tych dwóch cech w jednym osobniku wcale nie jest rzeczą prostą, jednak jak się okazuje możliwą. Piękny, zdrowy i mądry labrador, to pragnienie wielu. Tylko uczciwy i doświadczony hodowca będzie stawiał w swojej pracy taki właśnie cel.

Bardziej szczegółowe informacje o Wandzie i jej rodzicach znajdziecie w zakładce „Nasze psy”.

Tasha (rodowodowy przydomek TASHA Lusyja) jest drugą po Lucy suczką naszego chowu, czyli z przydomkiem LUSYJA. Myśl o niej, włącznie z imieniem kiełkowała w nas od kilku lat. Jest labradorem ze stu procentowym potencjałem tej rasy. Niezwykle przyjazna do ludzi i innych zwierząt, pięknej budowy ciała i umaszczenia. Wspaniale radzi sobie w pracy dogoterapeutycznej, jest uwielbiana przez wszystkie dzieci. Rodowód Tashy odzwierciedla pełną jakość zarówno w jej dokumentach jak i predyspozycjach oraz zachowaniach.

Lusia (rodowodowy przydomek Dolly Delfinula) przyszła na świat 23 lutego 2006 roku. Jej ojcem był bardzo znany reproduktor BOY Ladylands z hodowli GÓRSKA FANTAZJA, którego zobaczyć można m.in. na okładce książki pani Beaty Radomskiej "Labrador i inne retrievery".

Wiele czasu i energii poświęciliśmy wychowaniu Lusi dzięki czemu stała się labradorem, który w 100% odzwierciedlał charakterystykę tej rasy - była inteligentna, radosna, zrównoważona, łagodna, posłuszna, uwielbiająca ludzi i inne zwierzęta, bardzo kontaktowa, odważna, aktywna, nastawiona na pracę z właścicielem, maniakalnie kochająca poszukiwania, aportowanie i wodę.

Uczestniczyła w wielu szkoleniach, w tym z pracy węchowej, była bardzo wysoko oceniana przez niezależnych ekspertów pracujących z psami służbowymi. Jak wyjątkowym była psem, można zobaczyć i poczytać w osobnej zakładce „Lusia” na naszej stronie. Gorąco zachęcamy.

Stronę LUSYJA stworzyliśmy głównie z myślą o przyszłych i obecnych pasjonatach rasy labrador retriever. Liczymy więc, że sprostamy Waszym oczekiwaniom.

Pies szczęśliwy to pies na miarę tylko prawdziwego człowieka

LUSIA/LUcySYlwiaJAcek

Cyber Centrum Tworzenie stron www, pozycjonowanie stron