Odwiedzono nas 1491419 razy Lusia skacze


Aktualności - rok 2016

 

 

"Wszystkiego Najle’psiego!" 23.12.2016r.

Mija kolejny rok naszej pracy. Wszyscy staliśmy się nie tyle starsi, co dojrzalsi i bogatsi o nowe doświadczenia. Wraz ze szczególnym okresem Świąt Bożego Narodzenia oraz z nadchodzącym Nowym Rokiem 2017, pragniemy złożyć wszystkim miłośnikom i pasjonatom szczekających czterołapów najserdeczniejsze życzenia ciągłego odkrywania nowych potencjałów w przyjaźni z psem. Niech ta przygoda z futrzastymi przyjaciółmi, którą planujecie lub już kontynuujecie przynosi Wam same najlepsze owoce. Niech smutek i bezsilność przekują się w radość, a zniechęcenie czy rutyna w niegasnącą nadzieję na lepsze jutro. Niech w zabieganiu spraw codziennych znajdzie się miejsce na spacer, ćwiczenia, zabawę i czułość, których najlepszym przewodnikiem będzie Wasz pies.

Wszystkiego najle’psiego!

"Sentymentalna rocznica" 12.12.2016r.

8 grudnia minęło dokładnie 5 lat od czasu odejścia naszej suczki Lusi. To właśnie ona zapoczątkowała wszystko, co do dziś osiągnęliśmy w hodowli i pracy z psami. Jej również zawdzięczamy naszą miłość do labradorów i psią pasję. 
Ten krótki film jest dedykowany wszystkim, którzy z nami sympatyzują. Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami. Choć jest on utrzymany w nieco nostalgicznym tonie, liczymy na Waszą wyrozumiałość, gdyż każdy ma prawo przeżywać odejście psa na swój sposób. Więcej o Lusi znajdziecie w zakładce „Nasze psy”.

Lusia na zawsze pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci…

Zapraszamy też do galerii zdjęć naszych suczek, gdzie obejrzeć możecie ich aktualne zdjęcia wraz z opisami.


 

"Terapeutyczna Afi" 29.10.2016r.

Po długim, wakacyjnym szkoleniu nasza Afulka wraz ze swoją pancią została przygotowana do pracy terapeutycznej z dziećmi. W zasadzie można powiedzieć, że obecnie jest zatrudniona w szkole do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, gdzie od niedawna spotyka się z nimi na zajęciach. Nie jest to praca łatwa, chociaż Afi odnajduje się w niej wręcz znakomicie, czerpiąc przy tym wiele przyjemności. Liczymy, że swą wyjątkową emanacją pozytywnej energii, upiększy świat nie jednemu dziecku. Trzymajcie za nią mocno kciuki!

szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta

 

"Okiem obiektywu" 21.09.2016r.

szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta

 

"Maluchy w nowych domach" 03.08.2016r.

Wszystkie czarne i biszkoptowe szczęścia opuściły naszą hodowlę. Rozjechały się w różne zakątki Polski – Piaseczno, Kołobrzeg, Jelenia Góra, Gliwice, Świdnica, Nowy Sącz, Wrocław, Mława, Rzeszów. Znalazły swoje nowe rodziny, a w nich kochających właścicieli.
Współcześnie wcale nie jest tak łatwo odnaleźć ludzi, którzy nabycie szczenięcia traktują w sposób poważny, odpowiedzialny, są do tego właściwie przygotowani, zmotywowani i odpowiednio predysponowani. Labrador retriever to rasa bardzo specyficzna i wymagająca, która nie nadaje się dla każdego, kto sobie o niej zamarzył. Niestety w wielu przypadkach nie mogliśmy wyrazić zgody na nabycie szczenięcia z naszej hodowli. Odchów szczeniąt to zadanie bardzo czasochłonne, pochłaniające wiele energii, pieniędzy, emocji, wymagające ogromnego nakładu sił, poświęcenia i zaangażowania. Włożyliśmy w odchów maluchów mnóstwo pracy mając nadzieję, że ten trud będzie teraz tylko procentował. Właścicielom naszych szczeniąt życzymy samych najpiękniejszych chwil ze swoimi czterołapnymi przyjaciółmi zapewniając jednocześnie, że zawsze mogą liczyć na naszą pomoc i wsparcie.
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć maluchów w ich nowych domach.

szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta

 

"Maximus i Marco czekają na nowy dom" 21.07.2016r.

Zaszczepione, odrobaczone, gotowe do startu w nowe życie dwa biszkoptowe łobuziaki czekają na tych, którzy zechcą je pokochać i obdarzyć przyjaźnią na najbliższe lata. Chłopaki potrafią już pozostawać same, reagują na podstawowe komendy, uwielbiają towarzystwo ludzi, są ciekawskie świata. Te dwa słodziaki potrzebują domu, w którym znajdą właściwą opiekę i odpowiedzialnych właścicieli dysponujących sporymi zapasami miłości. Być może to Twój dom… :)

szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta

 

"Dezorganizacja na plus" 30.06.2016r.

Pojawienie się szczeniąt zawsze wprowadza w hodowli mały chaos organizacyjny. To, co dotąd było stałe zamienia się w codzienne, nowe wyzwania. Szczenięta z każdym dniem rosną, a tym samym zmieniają się swoim wyglądem i w zachowaniach. Ich ochrona, pielęgnacja, żywienie, czynności higieniczno-porządkowe, opieka, socjalizacja wszystko wymaga czasu oraz właściwego nakładu sił i pracy. Tym samym nasze suczki również odczuwają ten stan rzeczy. Staramy się jednak rekompensować im w różny sposób nasze zaangażowanie w szczenięta. Lucy, Afi i Wanda więcej czasu spędzają teraz przed domem, wspólnie bawią się, urządzają gonitwy, a my wymyślamy przeróżne ćwiczenia, dzięki którym mogą rozładować swą energię. Oczywiście pomagają nam w tym także maluchy :)

szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta

 

"Lusyjątka" 30.06.2016r.

Odchowane, socjalizowane, zdrowe i radosne lusyjątka opuściły już nasze hodowlane gniazdko i wyjechały do swoich nowych domów. Tylko Salma czeka jeszcze na odbiór przez swoich nowych właścicieli, ale już wkrótce też wyjeżdża w daleki świat :) Maluchy pozostawiają po sobie ciepłe wspomnienia i nadzieję na ponowne spotkanie w różnych zakątkach Polski. Niech chowają się zdrowo!

szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta

Więcej zdjęć >>>

 

"Afuciątka" 30.06.2016r.

Z chwilą nadania imienia psu rodzi się także jego nowa, psia tożsamość i miejsce w społeczności, której stanie się częścią. Nasze biszkopciki właśnie otrzymały swoje imiona, a wraz z nimi swą pierwszą „rozpoznawalność”. Witają Was zatem; Malta, Melissa, Marco, Maximus, Magnus i Mario.
Te labkowe ciasteczka chciałoby się dosłownie schrupać :) Są tak pocieszne, radosne i żywiołowe, że klimat ten udziela się nawet ich matce i ciotkom. Coraz bardziej są też ciekawe świata i doświadczania nowych wyzwań. Rozwijają się wzorcowo i już wkrótce, w pełni przygotowane będą mogły trafić do swoich nowych rodzin.

szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta

Więcej zdjęć >>>

 

"Szczeniakowo-wspólnotowo" 14.06.2016r.

Pierwsze labradorkowe spotkanie integracyjne szczeniąt z obu miotów mamy już za sobą :) Żywo reagowały na swoją obecność, było wiele śmiesznych sytuacji. Maluchy wzmacniają swoją odporność psychofizyczną dzięki aktywnej zabawie i doznawanym bodźcom. Temu wszystkiemu sprzyja ciepły wiatr, słońce i świeże powietrze – bardzo to lubią :)

szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta

Po więcej fotek zapraszamy do galerii zdjęć szczeniąt Lucy i Afi

 

"Labkowe czarnuszki" 08.06.2016r.

Nasze czarne węgielki otrzymały od nas swoje pierwsze imiona. Z tych mądrych oczek patrzą już na Was: Sir Williams, Sweet Dreams oraz Salma. Oczywiście przyszli właściciele będą mogli dowolnie je zmienić, jednak w swych dokumentach tak właśnie będą się nazywać wraz z naszym hodowlanym przydomkiem :)
Maluszki są już odrobaczone i zaszczepione, zostały oznakowane, posiadają własne książeczki zdrowia, są po przeglądzie Komisji Hodowlanej, której bardzo się spodobały. Większość dnia spędzają na wspólnej zabawie na świeżym powietrzu, korzystając z uroków aury pogodowej. Zapraszamy do galerii lusyjątek.

szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta

Więcej zdjęć >>>

 

"Nasze filmy" 08.06.2016r.

Chcąc ułatwić możliwość obejrzenia wszystkich filmów jakie dotychczas zamieściliśmy na naszej stronie, dodaliśmy nową zakładkę „Nasze filmy”. Będziemy tu na bieżąco wrzucać nasze „produkcje” ;)

Miłego oglądania! >>>

 

"Labkowe ciasteczka" 08.06.2016r.

Maluszki nadal rozwijają się wzorcowo. Zostały już dwukrotnie odrobaczone, a ze względu na wiek czekają jeszcze na swoje pierwsze szczepienia. Zaczęły poznawać świat, częściej się bawią, zjadają swój pierwszy, stały pokarm. Powoli przyzwyczajamy je do nowych odgłosów, rozwijamy predyspozycje węchowe, świetnie też opanowują naukę czystości. Są jak polarne, małe misie :) Ciocia Lucy i Wanda coraz częściej z wielkim zainteresowaniem do nich zaglądają :) Zapraszamy do galerii biszkopcików.

szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta

Więcej zdjęć >>>

 

"Biszkoptowe szczęścia" 23.05.2016r.

Nasze szczenięce stadko powiększyło się o kolejne, cudowne szkraby. Zdrowe, mocne, silne, żywotne – tak w największym skrócie można opisać ich pierwsze dni życia. Trudno wręcz oderwać od nich oczy :) Te małe biszkoptowe pieszczochy będą mogły wyjechać do swoich nowych właścicieli z początkiem lipca. Nie wszystkie jeszcze są zarezerwowane, więc tylko odpowiedzialnych, świadomych i zdecydowanych miłośników labradorów zapraszamy do kontaktu z nami.
W galerii zdjęć szczeniąt Lucy, również znajdziecie nowe zdjęcia maluchów. Zobaczcie jak dorastają!

Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja

Zapraszamy do galerii szczeniąt >>>

 

"Żywienie psa" 16.05.2016r.

Do Waszych rąk oddajemy nasz najnowszy artykuł. Tym razem swą uwagę skupiamy na problematyce żywienia psów. Niezliczona ilość błędów, stereotypów, kontrowersji jakie stworzyła ta dziedzina skłania nas do przyjrzenia się bliżej różnym mechanizmom, które decydować mogą o ostatecznych sukcesach i porażkach właścicieli czworonogów. Życząc przyjemnej lektury wyrażamy nadzieję, że każdy znajdzie w nim coś ważnego i ciekawego dla siebie.

Zapraszamy do artykułu >>>

"Okiem obiektywu" 16.05.2016r.

Zapraszamy na kolejną porcję zdjęć naszych labradorowych szkrabów. Szczenięta rosną dosłownie jak na drożdżach. Widocznie mleko Lucy służy im wyjątkowo dobrze :) Zaczęły już widzieć i słyszeć, pojawiły się ząbki, a czas pomiędzy posiłkami i snem wypełniają coraz dłuższymi okresami zabawy. Przyzwyczajane są do coraz to nowszych odgłosów i bodźców zewnętrznych. Już wkrótce rozpoczniemy też ćwiczenia węchowe. Gorąco pozdrawiamy wszystkich naszych sympatyków!

szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta szczenięta

więcej zdjęć >>>

 

"Mamy szczenięta!" 03.05.2016r.

Obecność szczeniąt w hodowli to zawsze wielkie wydarzenie. Z wielką radością świętujemy więc narodziny naszych małych labradorków. Maluszki zdrowo przybierają na wadze, rozwijają się prawidłowo, a ich matka Lucy opiekuje się nimi z nadzwyczajną wręcz starannością. Do swoich nowych właścicieli nasze lusyjątka będą mogły trafić w pierwszej połowie czerwca. Tymczasem ich przygodę z życiem można śledzić na naszej stronie w zakładce "Szczenięta". ZAPRASZAMY do galerii szczeniąt!

więcej zdjęć >>>

 

 

"Szczenięta Afi" 20.04.2016r.

Wyjątkowo w tym roku w naszej hodowli pojawią się dwa mioty - Lucy i Afi :) Mamy już bowiem potwierdzoną badaniem pewność, że nasza druga suczka Afi również spodziewa się szczeniąt. Ciasteczka z tego miotu urodzą się w połowie maja 2016r., natomiast nowi właściciele będą mogli odebrać je z początkiem lipca. Cały miot będzie w umaszczeniu biszkoptowym.
Zainteresowanych rezerwacją labkowych maluchów, zarówno po Lucy jak i po Afi odsyłamy po szczegółowe informacje do zakładki „Szczenięta”. Zapraszamy!

 

Lusyja

 

"FotoLusyja" 20.04.2016r.

 

 

"Nowy psi domownik w naszej rodzinie" 12.02.2016r.

Lusyja

Uwaga, uwaga! Od niedawna nasze piesowe stado powiększyło się o kolejną biszkoptową słodycz - labradorkę Dolbia WINDY ON TOP. Wanda, bo tak została „ochrzczona”, pochodzi z zaprzyjaźnionej hodowli Dolbia. Suczka stanowi współwłasność z Panią Irminą Dudkowiak, również pasjonatką rasy labrador retriever, hodowczynią z wieloletnim stażem, tradycjami i osiągnięciami kynologicznymi.
Wanda w swoim rodowodzie posiada wielu utytułowanych przodków, którzy swym eksterierem i predyspozycjami łączą w sobie piękno i użytkowość. Jaka będzie nasza Wandzia, czas pokaże. Tymczasem zachęcamy do śledzenia jej losów na naszej stronie i trzymania kciuków za jej sukcesy.

 

"Planujemy szczenięta" 12.02.2016r.

Lusyja

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi możliwości nabycia szczeniąt z naszej hodowli, chcielibyśmy poinformować wszystkich zainteresowanych, że planujemy w najbliższym czasie miot. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce „Szczenięta”.

Szczenięta >>>

"Do P’siego Roku!" 07.01.2016r.

Lusyja Lusyja

Minął kolejny rok naszych wspólnych spotkań na stronie Lusyja. Wiele chwil za nami, wiele jeszcze przed nami. Część naszej energii pochłonęła praca w Hotelu Lusyja, gdzie mamy możliwość spotykania się z przeróżnymi ‘psimi osobowościami’. Część tej pracy możecie śledzić na naszej hotelowej stronie www.hotelusyja.pl oraz na Facebooku (hotel dla psów lusyja).
W Nowym Roku 2016 chcemy życzyć Wam wielu sukcesów i radości w pracy z psami, umiejętnego wsłuchiwania się w ich prawdziwe potrzeby, odkrywania nowych, życiowych przestrzeni oraz ciągłego pogłębiania tej niezwykłej więzi człowieka z psem.
Przy tej okazji serdecznie pozdrawiamy też całą naszą psią rodzinę, t.j. wszystkich właścicieli szczeniąt, jakie wyszły dotąd z naszego lusyjowego gniazdka. Obecnie są to już dorosłe psy, które swą obecnością wniosły nową jakość życia do każdej rodziny.
Natomiast wszystkim naszym miłośnikom i czytelnikom serdecznie dziękujemy za wiele ciepłych słów i wspólnie spędzony czas. Będziemy nadal starali się dzielić z Wami naszym doświadczeniem, wiedzą i pomysłami, których głównym wyznacznikiem jest przyjaźń z psem.
Jak zawsze zapraszamy też do aktualnej galerii zdjęć naszych suczek oraz na Facebook.

POZDRAWIAMY!

 

Cyber Centrum Tworzenie stron www, pozycjonowanie stron