Odwiedzono nas 1468298 razy Lusia skacze


Aktualności - rok 2017

 

 

"Przedświąteczny weekend w Karpaczu" 25.12.2017r.

Wyjazdy z taką sforą jak nasza należą do dużych wyzwań logistycznych :) Nie ważne czy jedziemy na jeden dzień czy na cały tydzień – psów, sprzętu i walizek zawsze mamy tyle samo :)
Rodzinny wyjazd w góry, choć krótki uważamy za udany :) Dopisała pogoda, dużo śniegu, niezbyt mroźno, piękne góry, konie, rewolwerowcy, Indianie, z góreczki na saneczki, psie gonitwy… po prostu kumulacja atrakcji :) Nasze stado dotleniło się jak nigdy – Wandę widywaliśmy czasem na horyzoncie, gdy ścigała się z wiatrem  ;) Lucy stróżowała przy nas lepiej niż ochroniarska firma :D Afulka chciała za wszelką cenę obwąchać cały las i wyrastające dookoła góry :) a nasz mały osesek Tasha dostała dosłownie końską dawkę socjalizacji. Każda suczka miała coś dla siebie - wyhasane, futra wyśniegowane, pyszczki wszystkie roześmiane ;) :D
Pozdrawiamy Was Świątecznie i Noworocznie!

Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja

 

"Nasze dogoterapeutki w pracy" 25.12.2017r.

Wbrew obiegowym opiniom praca psa terapeutycznego wcale nie należy do najłatwiejszych. Ciągłe skupienie, pełne oddanie, mnóstwo cierpliwości, wzajemna współpraca, różnorodność podopiecznych, ocean zapachów i dźwięków, ponadto długie podróże autem, dbałość o zdrowie i kondycję, właściwa dieta, higiena pracy, odpowiedni sprzęt... Mimo to nasze psie dziewczyny bardzo lubią dzieci; Afi swoim spokojem i opanowaniem potrafi równoważyć atmosferę, a Wanda swą żywiołowością rozkręca smutasków oraz uczy ich cierpliwości i skupienia. Tasha natomiast powoli przysposabia się do swojej przyszłej pracy i czasem towarzyszy nam w zajęciach. Psy zachęcają dzieci do wysiłku i współpracy, a dzieci odwzajemniają się tym samym - pełna symbioza :)

Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja

 

"Nowy członek rodziny w LUSYJA" 02.11.2017r.

Szczenięta

Wszystkie nasze maluszki znalazły swoje kochające domy i wspaniałe rodziny. Możemy więc już oficjalnie i z wielką radością przedstawić Wam naszą nową sunię – Tasha. Rodziła się w naszych planach od dawna i właśnie teraz mogliśmy te plany w końcu zrealizować :) Jest ładna, ciekawska, wesoła, szybka jak wiatr, zabawna, sprytna, takie wszędobylskie „wybijokno” ;) Liczymy, że polubicie ją tak samo jak inne nasze suczki. Z całą pewnością będziecie mogli śledzić tutaj dalsze jej losy i uczestniczyć wraz z nami w jej przygodzie życia. Trzymajcie kciuki. Dziękujemy, że jesteście!.

więcej zdjęć Tashy >>>

"Rozbiegane szczęścia" 02.10.2017r.

W uszach szum, w oczach łzy - to wybiegły szczeniaki :) 
Nasze małe niedźwiadki każdą wolną chwilę korzystają z wolności w szumie wiatru i promieniach słońca :) Uwielbiają gonitwy, wspólne szaleństwa z mamą Afi pod czujnym okiem cioci Lucy i Wandy. Mają wręcz niespożytą energię i ciągłą chęć poznawania świata. Przekonały się o tym choinki, sprzęty ogrodowe i w zasadzie cały nasz teren :D
Maluszki powoli rozjeżdżają się do nowych domów. Jeden słodziak czeka jednak na serca, które zechciałyby go pokochać. Warty jest każdej miłości :) :) :)

Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja

więcej zdjęć szczeniąt >>>

"Imieniny w Lusyja" 27.09.2017r.

Nadanie imienia dla psa to nie zawsze łatwa sprawa, tym bardziej kiedy ma się ich siedem :) Nasze małe labki otrzymały już imiona, które widnieć będą w ich rodowodach: Teo, Twix, Taco, Tango, Toffie, Ti Amo, Tasha oczywiście wszystkie z przydomkiem Lusyja :) Które z maluchów w nowym domu zachowa swoje rodowodowe imię, zobaczymy już w niedalekiej przyszłości :)
Póki co, biszkopciki stale poszerzają swój świat, a socjalizując się przygotowują do odkrywania wielu uroków życia.

Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja

więcej zdjęć szczeniąt >>>

"Tuptulisie na wybiegu" 21.09.2017r.

Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja

Nasze labkowe brzdące rosną jak na drożdżach :) Stają się coraz większe, śmielsze, ładniejsze, mądrzejsze, ciekawskie, zabawowe. Potrafią bardzo długo harcować, przeciągać się, biegać, turlać, podgryzać, bawić się z rodzeństwem, ale przychodzi moment, gdy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystkie wyłączają się i śpią jak małe niedźwiadki. Maluszki są bardzo spokojne i wesołe. Chętnie garną się na ręce, lubią pieszczochy i oczywiście jedzonko :) Wchłaniają pokarm tak, jakby miał to być ostatni posiłek w ich życiu :) Są w tym prześmieszne.
Przyszli właściciele już przygotowują się na przyjęcie nowego członka rodziny, a labcie, które czekają jeszcze na swój nowy dom kradnąc serca ich domowników zapraszają do kontaktu z nami :)

więcej zdjęć szczeniąt >>>

"Wyskok w rodzinne strony" 21.09.2017r.

Kiedy Afi była zajęta swym macierzyństwem i gromadką małych tuptusiów, my postanowiliśmy wyskoczyć na dłuższy spacerek. Odwiedzając rodzinne strony całe popołudnie spędziliśmy na świeżym powietrzu, przemierzając góry, doliny i leśne ostępy. Lekkie zmęczenie rekompensowało radość i zadowolenie psów, a „szok tlenowy” wszystkim nam dobrze zrobił :)

Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja

 

"Szczenięta" 29.08.2017r.

Ilość czasu i energii jaką trzeba włożyć w opiekę nad nowonarodzonymi szczeniętami oraz ich matkę zdominowała większość naszych obowiązków w ostatnim czasie. Cieszymy się jednak, że wysiłek ten przynosi piękne owoce w postaci małych labradorów, które z każdym dniem rosną i zmieniają się dosłownie w oczach. Otworzyły już oczka, dreptają wszędzie, stopniowo poznają nowe dźwięki, kształty i zapachy, zaczęły też wcinać swój pierwszy, stały pokarm. Afi dogląda je regularnie, karmi nadal mleczkiem i ze starannością pielęgnuje. Maluchy zostały pierwszy raz odrobaczone i mamy nadzieję, że jeśli pogoda na to pozwoli już wkrótce będą mogły wyjść do świata zewnętrznego.
Po więcej informacji i zdjęć zapraszamy zainteresowanych do zakładki "Szczenięta".

Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja

więcej zdjęć szczeniąt >>>

"Nowe życie w naszej hodowli" 09.08.2017r.

Szczenięta

Narodziny szczeniąt to w każdej hodowli Wielkie Święto. Wiedzą to zarówno hodowcy, jak również ich najbliżsi i przyjaciele, którzy wspólnie z nimi dzielą tą radość. Takie Święto obchodziliśmy właśnie 5 sierpnia 2017 r. kiedy na świat przyszły u nas małe labradorki. Maluszki czują się świetnie, każdego dnia pięknie przybierają na wadze. Ich mama troszczy się o nie z wyjątkową wręcz pieczołowitością dzięki czemu są zdrowe, silne i mogą czuć się bezpiecznie.
Więcej zdjęć i szczegółów podamy już wkrótce, tymczasem po więcej innych informacji zapraszamy do zakładki "Szczenięta".

"Labkowe szczenięta już wkrótce" 08.07.2017r.

Przeprowadzone badanie u Afi potwierdziło jej ciążę. Już wkrótce w naszej hodowli przyjdą na świat małe labcięta. Mama szczeniąt trzyma się zdrowo, jeszcze ma ochotę na zabawę, choć spacery ma już znacznie ograniczone. Spodziewamy się narodzin maluszków w pierwszym tygodniu sierpnia. Zainteresowanych, zarówno zdecydowanych jak i nie zdecydowanych zapraszamy do kontaktu z nami :) Zapraszamy!

Szczenięta

 

"Lato i jego psie mankamenty" 08.07.2017r.

Szczenięta

Zwykle cieszymy się słońcem, piękną pogodą i dłuższymi dniami. Jest to jednak również czas, w którym każdy rozsądny właściciel psa powinien zwiększyć swą czujność i wyostrzyć zmysł obserwacji w stosunku do swojego futrzastego, czterołapnego przyjaciela. Na co wówczas zwrócić szczególną uwagę? Jakie działania profilaktyczne podjąć? Jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji? Zapraszamy do odświeżenia lektury naszego artykułu Letni serwis psa.

"Planujemy szczenięta" 12.06.2017r.

Szczenięta

Mamy nadzieję, że już niedługo w naszej hodowli pojawi się nowe, psie życie. To tym bardziej wyjątkowy moment, gdyż z tego właśnie miotu chcemy pozostawić dla siebie kolejnego labcia :) Nasza praca z psami i plany jakie pragniemy zrealizować wymagają od nas powiększenia stada, więc prosimy – trzymajcie kciuki :)
Więcej na temat planowanego miotu znajdziecie w zakładce „Szczenięta”

Zapraszamy >>>

 

"Thorson i Tores" 29.05.2017r.

Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja

więcej zdjęć szczeniąt >>>

Nasze labcięta już wkrótce trafią do domów, gdzie rozpoczną nowe życie w swoich nowych rodzinach. Chłopaki mają też już swoje nowe imiona - Thorson i Tores, które będą przypominały o ich hodowcach i korzeniach, z których wyrastały, czyli naszą hodowlę. Powoli kończy się nasza przygoda ze szczeniętami, ale być może już wkrótce rozpoczniemy kolejną :) więc jeszcze będziemy mogli wspólnie z Wami przeżywać uroki małego, czterołapnego życia.

"Labkolandia" 06.05.2017r.

Po nową porcję szczenięcych wrażeń zapraszamy do galerii zdjęć naszych małych labciów. Sierściuchowe bobasy z każdym dniem pięknie dojrzewają dla świata. Dziękujemy za Waszą tu obecność i wszystkie ciepłe słowa kierowane do nas w mailach i telefonach. Pozdrawiamy bardzo serdecznie! Pamiętajcie, że jesteśmy też na Facebooku :)

Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja

więcej zdjęć szczeniąt >>>

 

"Labciowe maluchy w naszej hodowli" 15.04.2017r.

Szczenięta

Po trudach porodu pozostały nam dwa szczenięta – żółty i czarny piesek. Chłopaki urodziły się sporo z ponad pół kilogramową wagą. Są w doskonałej kondycji fizycznej, bardzo szybko przybierają na wadze pod okiem czujnej i wyjątkowo opiekuńczej mamy Lucy. Przyszli właściciele już nie mogą doczekać się pierwszego spotkania ze swoimi wybrańcami, na których tak długo czekali. Jednak dopóki małe labki są z nami, to my będziemy cieszyć się każdym dniem ich dojrzewania i przygotowania do wyjścia w wielki świat :) Trzymając kciuki za nasze maluszki zapraszamy Was do galerii szczeniąt >>>

 

"W akademickim stylu" 04.04.2017r.

W zorganizowanym przez nas marcowo-kwietniowym cyklu spotkań ze studentami w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, przyszli absolwenci pedagogiki studiów magisterskich, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym mieli okazję poznać różne alternatywy pracy pedagogicznej. Usłyszeli przede wszystkim o możliwościach jakie daje ona w wielu formach oddziaływań terapeutycznych w odniesieniu do dzieci niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie. Niewątpliwy walor dydaktyczny stanowił opis dogoterapii - jej zastosowania, skuteczności oraz możliwości wykorzystania w bezpośredniej pracy z dziećmi. Praktyczna wiedza i doświadczenie uzupełnione pokazem z udziałem psa wywołały duże zainteresowanie wśród słuchaczy, a także wprowadziły dobry nastrój, którego oczywiście głównym nadawcą była wesoła i bardzo przyjacielsko nastawiona nasza psia terapeutka Afi.

Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja Lusyja

 

"Afi zawodowiec" 05.03.2017r.

Ostateczny egzamin na psa terapeutę nasza Afi ma już za sobą. Zdała go z najlepszym wynikiem. Teraz egzamin z życia – doskonalenie w pracy z dziećmi i więcej obowiązków. Zarówno sobie jak i jej życzymy wytrwałości oraz satysfakcji w misji ulepszania dziecięcego świata :)

"Srebrna Afi" 30.01.2017r.

Nowy rok 2017 rozpoczęliśmy małym sukcesem. Podczas XV Zimowej Krajowej Wystawy Psów Rasowych w Lubinie nasza Afi zajęła z oceną doskonałą zaszczytne II miejsce. Cieszymy się i jesteśmy bardzo dumni z naszej srebrnej medalistki. Oczywiście przyjdzie nam jeszcze powalczyć o najwyższe trofea na kolejnych planowanych wystawach. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym życzymy wytrwałości w dążeniu do wystawowych sukcesów. Pozdrawiamy!

 

Cyber Centrum Tworzenie stron www, pozycjonowanie stron